O NÁS

Plavecká škola Regena začala s výukou v roce 1980. Věnujeme se výuce plavání v Ústeckém kraji, převážně v Jirkově a Žatci.  

Bc. OLGA GROŠKOVÁ

Majitelka & lektorka

Od narození jsem trávila čas na bazénu, kde můj taťka provozoval plaveckou školu. Sport, pohyb a zájem o zdravý životní styl mě přivedl ke studiu fyzioterapie. Už na vysoké škole jsem se zaměřila více na děti, správný psychomotorický vývoj, nápravy vadného držení těla a jiných dysbalancí. V roce 2008 jsem získala titul bakalář v oboru fyzioterapie a pokračovala se vzděláváním se, jako osobní a kondiční trenér, trenér skupinových lekcí cvičení, učitel plavání, lektor vodního aerobiku apod. Následovala 4-letá praxe ve společnosti Dům Salve, se kterými i nadále ráda spolupracuji. Touha objevovat krásy přírody mě zavedla na Nový Zéland, kde jsem se nakonec zdržela téměř dva a půl roku a získala další zkušenosti. Od návratu se již plně věnuji výuce plavání. Baví mě s dětmi překonávat jejich drobné nejistoty, sledovat jak se zlepšují a radují se z pohybu ve vodě.

Když mi bylo nabídnuto pokračovat v rodinné praxi a provozovat plaveckou školu, věděla jsem, že tato práce má obrovský význam, stejně jako táta, pan Jiří Vopička, kterému tímto děkuji za vše, co udělal pro plaveckou gramotnost v České republice, za usilovnou práci, 36let výuky a naučených 185.545 dětí plavat.


MARKÉTA ŠLAPÁKOVÁ

Lektorka plavání

Kladný vztah k vodě mám již od dětství. Nejen k vodě, ale pohybu obecně. Pohyb byl a je pro mne balzámem pro duši, stejně jako dětský smých a radost při aktivitách s nimi. Před 12 lety jsem byla u zrodu mateřského centra Kolibřík a věnovala se několik let aktivně jeho chodu jako dobrovolník. Později jsem podnikala jako pani na hlídání, to vše v rámci rodičovské dovolené. Po rodičovské dovolené jsem nastoupila jako aktivizační pracovník v domově pro seniory. Sociálně správní obor jsem si vybrala, abych mohla pomáhat jak dětem, tak i dospělým překonávat problémy. Vzdělání jsem si doplnila o kurz Instruktor plavání, plavčík a zdravotník. Příležitost pracovat opět s dětmi v kombinaci se zdravým pohybem a možností těšit se s nimi z jejich úspěchů a radosti z vody je pro mě odměnou v mém zaměstnání.