O NÁS

Plavecká škola Regena začala s výukou plavání v roce 1980. Věnujeme se výuce v Ústeckém kraji, převážně v Jirkově, Žatci, Kadani a Bílině.  

Bc. OLGA GROŠKOVÁ

Majitelka & lektorka

Od narození jsem trávila čas na bazénu, kde můj taťka provozoval plaveckou školu. Sport, pohyb a zájem o zdravý životní styl mě přivedl ke studiu fyzioterapie. Už na vysoké škole jsem se zaměřila více na děti, správný psychomotorický vývoj, nápravy vadného držení těla a jiných dysbalancí. V roce 2008 jsem získala titul bakalář v oboru fyzioterapie a pokračovala se vzděláváním se, jako osobní a kondiční trenér, trenér skupinových lekcí cvičení, učitel plavání, lektor vodního aerobiku apod.  Následovala 4-letá praxe ve společnosti Dům Salve, se kterými i nadále ráda spolupracuji. Touha objevovat krásy přírody mě zavedla na Nový Zéland, kde jsem se nakonec zdržela téměř dva a půl roku a získala další zkušenosti. Od návratu se již plně věnuji výuce plavání. Baví mě s dětmi překonávat jejich drobné nejistoty, sledovat jak se zlepšují a radují se z pohybu ve vodě.

Když mi bylo nabídnuto pokračovat v rodinné praxi a provozovat plaveckou školu, věděla jsem, že tato práce má obrovský význam, stejně jako táta, pan Jiří Vopička, kterému tímto děkuji za vše, co udělal pro plaveckou gramotnost v České republice, za usilovnou práci, 36let výuky a naučených 185.545 dětí plavat.


MIRKA DENKOVÁ

Metodik, lektorka plavání 

V dětském a dorosteneckém věku jsem závodně plavala, sportovní aktivitu nahradilo povolání v tomto oboru a proto se již 25 let profesionálně věnuji dětem, od kojenců a batolátek, až po školáky. Jsem kvalifikovanou cvičitelkou plavání II. a III. třídy, instruktorkou kojeneckého plavání a vaničkování. Pravidelně absolvuji kurzy plavčíka, mám dlouholetou praxi s pořádáním příměstských táborů. Pracovní úsilí při kontaktu s dětmi, je v naší práci odměněno mimo jiné tím, jak krásně umí dávat najevo svou radost, když postupně ztrácí strach z vody a získávající dovednosti a jistotu v prostředí, kterého se před tím tolik báli. Je osobně i profesně velmi milé, když mě po letech oslovují děti, které jsem učila prvnímu splývání a tempům a nadšeně vzpomínají na společně prožitý čas v bazénu. Stejně tak je povzbudivé, když bývalí žáci, z nichž se však mezitím stali již rodiče, projevují přání, svěřit své ratolesti do mé, resp. naší péče. Tato práce je především o velké důvěře a zodpovědnosti, ale počet dětí, které se u nás naučí plavat, jejich kladné reakce a zpětná vazba, jsou tím, co nás těší a motivuje k tomu, abychom dál předávaly své zkušenosti našim i vašim dětem.

KATEŘINA KRISTOVÁ

Lektorka plavání

Instruktorkou plavání jsem dva roky. Cítím velkou zodpovědnost vůči dětem, které učím plavat. Ovlivňuji jejich další vztah k vodě, se kterou se budou setkávat po celý život. Proto je důležité mít vodu rád, umět si poradit v nepříjemných situacích a zvládnout základní plavecké dovednosti. Na dětech obdivuji jejich snahu se neustále zlepšovat a poznávat sebe sama. Jsem ráda, že s nimi mohu být a inspirovat je při získávání nových dovedností a pomáhat jim získat lásku k vodě a plavání.

Ve svém volném čase se věnuji svému pejskovi, pěší turistice po krásách Česka. Jezdím na in-line bruslích, ráda čtu a učím se novým věcem. Také dálkově studuji vysokou školu. V minulosti jsem jezdila jako vedoucí na dětské tábory a zúčastnila jsem se kurzu animátorů. Doučovala jsem jako dobrovolník děti ze sociálně slabších rodin.