O NÁS

Plavecká škola Regena začala s výukou v roce 1980. Věnujeme se výuce plavání v Ústeckém kraji, převážně v Jirkově a Žatci.  

Bc. OLGA GROŠKOVÁ

Majitelka & lektorka

Od narození jsem trávila čas na bazénu, kde můj taťka provozoval plaveckou školu. Sport, pohyb a zájem o zdravý životní styl mě přivedl ke studiu fyzioterapie. Už na vysoké škole jsem se zaměřila více na děti, správný psychomotorický vývoj, nápravy vadného držení těla a jiných dysbalancí. V roce 2008 jsem získala titul bakalář v oboru fyzioterapie a pokračovala se vzděláváním se, jako osobní a kondiční trenér, trenér skupinových lekcí cvičení, učitel plavání, lektor vodního aerobiku apod.  Následovala 4-letá praxe ve společnosti Dům Salve, se kterými i nadále ráda spolupracuji. Touha objevovat krásy přírody mě zavedla na Nový Zéland, kde jsem se nakonec zdržela téměř dva a půl roku a získala další zkušenosti. Od návratu se již plně věnuji výuce plavání. Baví mě s dětmi překonávat jejich drobné nejistoty, sledovat jak se zlepšují a radují se z pohybu ve vodě.

Když mi bylo nabídnuto pokračovat v rodinné praxi a provozovat plaveckou školu, věděla jsem, že tato práce má obrovský význam, stejně jako táta, pan Jiří Vopička, kterému tímto děkuji za vše, co udělal pro plaveckou gramotnost v České republice, za usilovnou práci, 36let výuky a naučených 185.545 dětí plavat.


DiS. LENKA JEDLIČKOVÁ

Lektorka plavání, instruktorka vodního aerobicu

Od mala jsem milovala pohyb. Ke zdravému životnímu stylu a aktivnímu životu jsem se postupně propracovala tzv. s věkem. Věnovala jsem hodně času dětským táborům ať už jako účastník, praktikant, vedoucí nebo hlavní vedoucí kde jsem absolvovala kurz Hlavní vedoucí dětského tábora pod záštitou MŠMT. Vystudovala jsem ekonomiku a veřejnou správu. Ale tento obor mě nenaplňoval tak, jak jsem očekávala. Proto jsem si později rozšířila vzdělání o rekvalifikaci Instruktor fitness. V roce 2018 jsem otěhotněla což pro mě neznamenalo žádné omezení a doplnila jsem certifikaci o osvědčení cvičení s těhotnými a po porodu. Jsem velice aktivní člověk, který miluje pohyb a ráda bych tuto lásku k aktivnímu životu předávala dál a to nejen svému synovi a dceři. Proto jsem si nyní na rodičovské "dovolené" našla aktivitu, kde se mohu seberealizovat. Momentálně působím i ve fitness centru jako trenér skupinových lekcí a zde na bazénu mohu předávat pozitivní přístup k pohybu i mnohem mladším generacím. 

MATĚJ SCHMIED

Lektor plavání

 Již v dětství jsem měl velice kladný vztah ke sportu a i přesto, že jsem hrál závodně hokej, tak mě to vždy táhlo k vodě. Bazén si mě naprosto získal, a tak jsem plaváním hokejové tréninky velice často prokládal. Snaha pomoci ostatním mě nakonec zavedla na studium zdravotnického záchranáře a při studiu se mi naskytla možnost odletět dělat na pár měsíců plavčíka do Ameriky, konkrétně do New Jersey. Cesta do Ameriky ve mně probudila dobrodruha a další pracovní příležitosti mě zavedly na Kypr, do Německa a nakonec jsem pobyl ještě rok v Kanadě. Americký plavčík mě ale tak nadchnul, že jsem se rozhodl udělat si i certifikát českého plavčíka a začal jsem se po návratu domů opět věnovat vodě a to konkrétně jako instruktor plavání. Je pro mě nanejvýš důležité, vytvořit dětem k vodě kladný vztah a sledování toho, jak děti každou hodinu plavání překonávají své hranice, je doslova naplňující!